Карти пам'яті (англ. Mind map) — спосіб зображення процесу загального системного мислення за допомогою схем. Також може розглядатися як зручна техніка альтернативного запису.
Карти пам'яті використовуються для створення, візуалізації, структуризації і класифікації ідей, а також як засіб для навчання, організації, вирішення завдань, ухвалення рішень, при написанні статей.
Вважаю, що застосування інтелект-карт в навчанні школярів може дати величезні позитивні результати, оскільки діти вчяться вибирати, структурувати і запам'ятовувати ключову інформацію, а також відтворювати її в подальшому. Розумові карти допомагають розвивати креативне і критичне мислення, пам'ять і увагу школярів, а також зробити процеси навчання цікавішими і результативнішими.
Технологія майндмеппінгу – це сукупність методів та прийомів, застосовуваних у навчальному процесі, яка базується на використанні ментальних карт і дозволяє підвищити ефективність сприйняття навчального матеріалу, розв’язання завдань та прийняття рішень.
Вони допомагають вчитися, генерувати нові ідеї та запам’ятовувати великий обсяг інформації. Самескладання інтелект карти ставить здобувача освіти в умови, коли необхідно піднятись надматеріалом, оглянути його зверху,виділивши найголовніше. Одночасно під час роботи над картою йде активне повторення навчального матеріалу, знанняпоглиблюються, розширюються,виробляються інтелектуальні вміння та навички. Важливо, що дана технологія адаптована якдо індивідуальної форми роботи, так і до роботи в групах. Метод інтелект-карт дозволяє економитичас на опрацюваннідодаткових джерел, конспектуванні, анотуванні, написанні кількох чернеток у ході традиційної роботи над параграфом,оскільки дає, у значно більшому об’ємі, задіяти творчість учня, його креативність.
|
|